Akce

Streets of Spain

V první řadě bych se chtěla omluvit všem svým čtenářům za dlouhou odmlku způsobenou cestováním mezi Čechami a Polskem, vytížeností v práci, dovolenou, návštěvou Karlštejna, setkáními s přáteli a pobytem na filmovém festivalu v Karlových Varech. Ale už jsem zpět v celé své kráse!

Dnes další kratší příspěvek ještě z červnové akce, která se konala u Visly.

Visla – jak už jsem mnohokrát zmiňovala – tvoří přirozený bod (nebo spíše křivku) setkávání a je častým cílem kroků Varšavanů. Právě proto je také dobrým objektem ke konání nejrůznějších akcí, ať již kulturních, nebo sportovních.

V červnu se zde například pořádal „víkend s knížkami“, kdy byla řeka lemována nejrůznějšími stánky s knížkami ke koupi či k nahlédnutí, nebo varšavský triatlon či o tomto víkendu „slow weekend“.

Já jsem se vypravila na akci s názvem Streets of Spain, kterou pořadatelé naplánovali na druhý červnový víkend.

Jednalo se o malý festival španělské kultury s ochutnávkami typických jídel a nápojů, tanečními a jazykovými minikurzy, možností tvorby vzorovaných dlaždic, či získání informací o španělských destinacích.

Festival se konal u Cudu nad Vislou a já jsem na něj jela na kole – cesta byla právě kvůli triatlonu, který zablokoval celý bulvár včetně cyklostezky, náročnější, ale nakonec jsem na místo dorazila a začala se rozhlížet.

Počasí bylo vskutku španělské, přes třicet stupňů a slunečno.

Okoukla jsem nabídku potravin a předpřipravených jídel, ale v tom horku mě nic neoslovilo, z nápojů také nic moc.

Malování dlaždic vypadalo sice zajímavě, ale jelikož u něj seděly samé děti, zdálo se mi trošku hloupé se k nim připojit – sledovala jsem tedy vše zpovzdálí.

Taneční kurzy se měly konat až později a jazykový minikurz mi přišel zbytečný. K čemu je si vyzkoušet nějaký jazyk na pár desítek minut?

Využila jsem tedy pouze informační pultík, abych získala nějaké tipy a doporučení na svou plánovanou podzimní cestu do Andaluzie.

Akce se mi líbila zejména vizuálně – barevné ladění do španělských (a shodou okolností i varšavských) barev je dynamické a plné života.

Jinak jsem si právě zde uvědomila, že nejsem jedním z lidí, kteří umí takovouto akci využít do morku kostí, nedávám se s nikým do řeči, neptám se na zajímavosti, nezapojuji se do dobrovolnických aktivit.

Spíš se podívám, pokochám a obohacena odcházím…

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Secured By miniOrange