Akce

Volba prezidenta ve Varšavě

Jen velmi krátká zmínka a obrazová dokumentace k událostem minulého víkendu. Poprvé jsem šla volit v zahraničí a není to ani zdaleka takové vzrůšo, jak jsem čekala.

Myslela jsem si, bůhví kolik krajanů nepotkám, že se možná dám s někým do řeči, ale když jsem v sobotu kolem poledne dorazila na ambasádu, byla pustá. Kromě paní na recepci a volební komise o povinném počtu lidí, tam nikdo nebyl.

Prohlédla jsem si tedy alespoň část budovy, v níž se nacházela volební místnost, a zabývala se myšlenkou, jaké to asi je působit v diplomatické funkci a pracovat na ambasádě.

Odvoleno jsem měla tak rychle, že jsem to skoro ani nepostřehla. Předložila jsem voličský průkaz a občanku, šla za plentu, vybrala svého kandidáta (a nebyl to ten, který zvítězil), vhodila hlasovací lístek do urny a bylo po všem.

Vlastně to probíhalo úplně stejně, jako když se volí doma.

Při odchodu jsem potkala dvojici, která šla volit, a před ambasádu jsem viděla šmrncovní ženu s černým rovně střiženým mikádem, jež na svého synka mluvila česky. A to byla asi tak všechna vzrušení, která se v souvislosti s volbou prezidenta v zahraničí konala.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Secured By miniOrange