Místa

Na návštěvě v Berlíně

W odwiedzinach Berlina

Zřejmě existují v životě momenty a období, kdy se vnějších podnětů dostává více a kdy méně.

Najwyraźniej istnieją w życiu momenty i okresy, kiedy człowieku brak zewnętrznych bodźców.

Po velice pestrém a podnětném roce 2018 ve Varšavě, prožívám v letošním prvním čtvrtletí jisté strádání. Kromě toho, že se snažím najít své místo v Čechách – ať již profesně, či psychologicky, nemám ani příliš objektivních příležitostí na vzrušující zážitky. Přeci jen při návštěvách úřadu práce a pohovorů se až taková dobrodružství nekonají, nehledě též na dojíždění a prozatimnost celého momentálního řešení.

Zeszły rok klasyfikuję jako bardzo bogaty i różnorodny pod wzgłędem właśnie przeżyć i doświadczień, w tym roku z kolei wałczę z pewnym rozczarowaniem i frustracją. Nie mogąc sobię profesjonalnie oraz psychologicznie znałeźć miejsca w Czechach, nawet nie mam objektywnych okazji do ciekawych chwił i przeżyć.

Odwiedzająch urząd pracy i biorąc udział w rozmowach rekrutacyjnych, nie spotykam żadnych przygód – w dodatku do tego muszę często gdzieś dojeżdżać i w ogóle cała sytuacja jest tymczasowa, więc po prostu nie ma tematów do opisywania na blogu.

Jsem proto vděčná, že se mi podařilo zrealizovat dlouho slibovanou návštěvu u své sestry v Berlíně.

Właśnie dlatego jestem bardzo wdzięczna, że w ten weekend pojechałam do mojej siostry, która mieszka w Berlinie. Już od dłuższego czasu jej obiecałam wizytę i bardzo się cieszę, że w końcu się udało.

Nebyla jsem za ní poprvé, tudíž jsme neběhaly od pamětihodnosti k pamětihodnosti, naopak jsme si užívaly společného času a oblíbených míst v Mitte či v bezprostřední blízkosti Unter den Linden.

Nie musiałyśmy biegać od jednego zabytku do drugiego, bo już kilka razy ją odwiedziłam – dzięki temu mogłyśmy spędzić przyjemny współny czas odwiedzając i delektując się ulubionymi miejscami w Mitte lub blisko Unter den Linden.

Díky tomu, že se příroda probouzí a začíná jarní počasí, jsme mohly obdivovat kvetoucí zlatý déšť, sakury, magnolie, narcisy a hyacinty.

Poza tym idzie wiosna i przyroda budzi się z zimowego snu – w tej chwili akórat kwitną sakury, magnolie, narcyzy i hyacinty.

Společnost mojí sestry, jarní příroda, atributy velkoměsta, vynikající zákusky a útulná berlínská zákoutí stvořila úžasnou koláž, kterou jsem si nesmírně užila.

Towarzystwo mojej ukochanej siostry, wiosenna natura, atmosfera dużego miasta, przepyszne ciasta oraz urocze berlińskie zakątki stworzyły wspaniałą kolaż, która bardzo mi się podobała i świetnie się bawiłam.

Dovolte mi, abych se dnes příliš nerozepsala, ale atmosféru vám přiblížila pomocí fotek alias „Obrázků z Berlína”.

Pozwólcie w takim razie, że dziś nie będę za dużo pisać i raczej pokażę swoją wizję niemieckiej stolicy za pomocą zdjęć. Ot, „Obrazki z Berlina”.

PS: Něco pro moje polské srdce… Coś dla mojego polskiego serca…

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Secured By miniOrange