Místa

Po krásách děčínského okolí

V termínu 8. – 9. července jsem navštívila svoji kamarádku, která bydlí v Děčíně, a ráda bych se s Vámi podělila o místa, na něž mě vzala.

V sobotu jsme se vypravily do Jiřetína pod Jedlovou, kde je k vidění ojedinělá křížová cesta, umístěná v kopci nad městečkem. Tato křížová cesta si prý zahrála ve filmovém zpracování Máchova Máje. Památka je to zajímavá, ale i navzdory snahám dobrovolníků, kteří se o křížovou cestu starají, je stále tak trochu omšelá.

Pokračovaly jsme loukami dál a dál a posléze i výš a výš, až jsme vystoupaly na vrchol kopce Jedlová korunovaný rozhlednou s výhledem na okolí. Díky turistce s dalekohledem a sdílným srdcem se mi podařilo zahlédnout i Ještěd.

Po návratu k autu jsme se přesunuly na zákusek do kavárny v Krásné Lípě a pak už zpět do Děčína.

Druhý den mě kamarádka vzala na výlet do Sloupu v Čechách, který je proslaven unikátním skalním hradem. A právě na hrad vedly i naše kroky. Zúčastnily jsme se komentované prohlídky, v jejímž průběhu jsme se dozvěděly spoustu zajímavých informací, a zároveň jsme obdivovaly soulad přírody a lidského tvoření v areálu hradu.

Ještě jsem na podobném místě nebyla a velmi se mi zde líbilo. Rovněž pro mě bylo novinkou, že se zde v hradním komplexu nacházejí „schody do pekla“ z pohádky S čerty nejsou žerty.

Po prohlídce jsme se ještě krátce zastavily u Panské skály, čedičového útvaru. Ta pro mě byla asi trošku zklamáním, ale možná že to bylo kvůli tomu, že jsem v sandálech nešplhala nahoru.

Výlety po děčínském okolí se mi líbily, průvodkyni jsem měla výbornou a počasí nám také vyšlo – co víc si přát.

Pak už jsem se vlakem, autobusem, letadlem a autem vrátila z týdenního pobytu v Čechách do Varšavy.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Secured By miniOrange