Místa

Po Vršovicích/Vršovicami

Po intenzivním dvouměsíčním hledání se mi v květnu 2019 podařilo najít byt, s nímž jsem víceméně spokojená. Musela jsem sice slevit z některých svých požadavků, ale nakonec z něj mám radost. Nachází se ve Vršovicích, což je čtvrť, s níž jsem nikdy neměla nic společného a neznám ji. Tedy kromě Havlíčkových sadů – tam už jsem kdysi byla.

Po dość intensywnym dwumiesięcznym poszukiwaniu mieszkania v Pradze, udało mi się wreszcie znałeźć zadowolujące lokum. Mimo że musiałam zrezygnować z kilku wymagań, które miałam na początku, teraz się cieszę. Mieszkanie znajduje się w dzielnicy Vršovice, z którą nigdy nie miałam niczego współnego i w ogóle się na niej nie znam. Jedynie Havlíčkovy sady odwiedziłam już wcześniej.

Když jsem si 25.6.2019 dopřávala volného dne, šla jsem se projít po okolí a trošku se s ním seznámit. Podělím se nyní s vámi o několik fotek, které jsem při této příležitosti pořídila a o nichž se domnívám, že zachycují bod v místě i čase. Vystihují atmosféru momentu, kdy byly pořízeny – ranní světlo, letní den, dovolená… Já to z nich cítím.

25 czerwca wzięłam urlop i delektowałam się wolnym dniem w własnym towarzystwie. Poszłam także na spacer po okolicach mojego mieszkania i teraz chcę wam je pokazać. Podzielę się z wami zdjęciami, które przy okazji zrobiłam i które, uważam, fajnie prezentują zatrzymanie się w miejscu i czasie. Moim zdaniem świetnie pokazują chwilę, w której zostały zrobione – poranne światło, lato, urlop… Patrząc na nie, doskonale czuję atmosferę tego właśnie momentu.

Kromě toho, že jsem objevila zcela vesnická zákoutí uprostřed metropole, dozvěděla jsem se také, že se zde kdysi pěstovaly morušovníky a vyrábělo hedvábí a že zde stojí památečná lípa zasazená roku 1908. Zvu vás tedy na obrazovou procházku po Vršovicích.

Oprócz znałeżenia wiejskiego zakątku w środku stolicy, dowiedziałam się także, że kiedyś tutaj uprawiano morw i produkowano jedwabu. Niedaleko znajduje się pomnik przyrody – lipa z 1908 roku. Zapraszam więc do spaceru Vršovicami.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Secured By miniOrange