Místa

Víkendové střípky – film v Kině Kultura

Kino Kultura se nachází v samotném historickém centru Varšavy, na Krakovském předměstí a je vyhlášené svými uměleckými projekcemi.

Kromě kina se v budově nachází také restaurace a kavárna.

Já jsem se sem vydala z hodně prozaického důvodu – kina ve Varšavě jsou o víkendu dost drahá a po provedení průzkumu míst, kde hrají film Their Finest, na který jsem chtěla jít, jsem zjistila, že v Kině Kultura je vstupenka nejlevnější.

Ovšem někdy taková přízemní motivace může člověka zavést do zajímavého místa. Neříkám, že se jedná o nějakou extravaganci či avantgardu, to ne. Jen to prostě není multiplex, artové kino, sál s lustry….

Film sám o sobě pojednává o mladé britské scénáristce v době druhé světové války, kterou ztělesnila Gemma Artenton. Příběh i ztvárnění se mi líbilo (jsem trochu posedlá módou 40.tých let, tak jsem si přišla na své), ale znovu jsem se musela zamýšlet nad komplexností války – které všechny sféry lidského života zasáhne.

Abych však končila na veselejší notu, také se jedná o propagaci ženství, žen a jejich postavení ve společnosti, čili poučné a určitě hodné vidění.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Secured By miniOrange