Osobní

Češkavevaršavě dnes slaví první narozeniny

Zdá se to až neuvěřitelné, ale je tomu tak. Dnešní den jsem si v kalendáři zakroužkovala už asi před dvěma týdny a těšila jsem se na něj, protože jsem se rozhodla, že bude dnem svátečním.

Ač jsem musela jít do práce, snažila jsem se, aby byl 23. leden 2018 něčím jiný a speciální.

Domnívám se, že si za snahu a vytrvalost zasloužím odměnu a tu jsem si naplánovala právě na dnešní večer.

Nastal čas sdělit všem svým čtenářům, že pro mě rok s blogem byl jednoznačně rokem zajímavým a v mnohém přelomovým. Už jen sám fakt, že si mohu na rukáv nastřelit visačku s nápisem „blogerka“, je pro mě rozhodně revoluční.

Kromě toho se však odehrála velká spousta věcí a díky nim považuji rok 2017 za rok ve svém životě velmi důležitý – namátkou budu jmenovat největší události a zážitky, které mi vstoupily do cesty.

Našla jsem si práci ve Varšavě, v jedné z místních nejmodernějších staveb. Začala jsem mluvit polsky. Začala jsem jezdit na kole a prožila si svůj první „cyklistický“ úraz (pro ty, kteří zapomněli, vizte článek „Jak jsem nedojela k Wisle“ z července 2017). Poznávala jsem nové prostředí a snažila se o něm podávat zprávy českému světu. Navštívila jsem Island a odvezla si z něj náušnice s lávou a řadu neopakovatelných zážitků.

V neposlední řadě jsem se rozešla s Krzysztofem, vrátila se na čtyři měsíce do Čech, abych pochopila, že se mi po Varšavě stýská, a od 1.1.2018 se sem, do Varšavy znovu vrátila, znovu nastoupila do práce a pronajala si vlastní garsonku.

Příspěvky, které jsem publikovala v období září – prosinec 2017, vznikaly autenticky z materiálů, které jsem si přivezla do Čech, nebo pro něž jsem si opětovně do Varšavy jela. Nevydržela jsem to totiž v Čechách celou dobu a i v listopadu i v prosinci jsem byla Varšavu navštívit.

Abych se však vrátila ke své původní myšlence – oslavě prvních narozenin Češkyvevaršavě. Myslím, že po nástinu toho, co si za první rok svého života prožila, mi každý dá za pravdu, že je menší slavnost na místě.

Ráno jsem se probudila a hned jsem měla dobrý pocit, protože jsem věděla, že se dnes mám na co těšit.

Oblékla jsem se svátečně (u této příležitosti jsem si poprvé vzala nový petrolejový svetřík pošitý korálky), ačkoliv jsem věděla, že mi v sukni bude v -5 stupních zima, ale stálo to za to.

Kdo mě zná, asi nezaváhá, když se ho zeptám, do jakého typu podniku jsem vyrazila po práci výročí oslavit. Ano, správně, do místa, které mě zaručeně dokáže naplnit štěstím – do cukrárny. O víkendu jsem si vybrala tu, která to bude, a dnes kolem 19:00 jsem tam byla jako na koni.

U paty římskokatolického kostela svatého Stanisława Kostky se nachází cukrárna Smaki Warszawy (Chutě Varšavy) – a právě tuto cukrárnu jsem dnes poctila svojí návštěvou.

Objednala jsem si (samozřejmě!) čaj a malinový dort Pavlova. A aby byla pohoda ve stylu hygge završena, vytáhla jsem právě rozečtenou knížku (úžasný obal!) a strávila pěkných čtyřicet minut ve společnosti zákusku, čaje, knížky a krásného prostředí cukrárny. (Jelikož je dnešní příspěvek čistě optimistický, nebudu se zmiňovat o obsluze, která byla zamračená a pak vytírala před ukončením pracovní doby, což kazilo celkový dojem z návštěvy.)

Dovolte mi, abych touto cestou poděkovala Češcevevaršavě za její společnost v uplynulém roce a také za to, že mě přivádí do míst, kam bych já sama, Eva, třeba nešla, nebo mě nutí být důsledná a pracovitá, aby bylo o čem psát a aby články vznikaly.

Do druhého roku života bych jí chtěla popřát hlavně hodně inspirace a vytrvalosti – bez nich se to neobejde.

V neposlední řadě také děkuji čtenářům, kteří si na Češkuvevaršavě nachází čas ve svých nabitých dnech.

Vážím si toho!!!

4 komentáře

 • Pavel

  Též se připojuji, i když opožděně, s gratulací k prvním narozeninám.
  Přes různé potíže a peripetie jsi svou práci k nim dotáhla.
  Takže vše nejlepší a sfoukni ještě jednou první svíčku na virtuálním dortu 🙂

  • Češkavevaršavě

   Děkuju, taťko!! Víme oba dobře, že i Ty na tom máš svoji zásluhu, takže sfoukneme tu svíčku společně?

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Secured By miniOrange