Osobní

Kondolęcje/Kondolence

Když jsem v neděli psala článek o WOŚP, absolutně jsem netušila, co bude následovat…

Pisząc w niedzielę wpis na temat WOŚP, w ogóle się nie spodziewałam, co się wydarzy…

Bohužel byl v průběhu Finále smrtelně zraněn primátor Gdaňsku, který včera bodné ráně podlehl. Byl zabit kvůli politice. Mladý fanatik nesouhlasil s tolerancí a liberalismem, který Paweł Adamowicz hlásal. Je to hrůzná událost, která nesmazatelně pošpinila dobročinnou akci. Rozvířila ovšem také vlnu obrovské solidarity se zavražděným politikem a jeho demokratickými názory.

Niestety podczas 27. Finału został śmiertelnie ranny prezydent Gdańska pan Paweł Adamowicz, który wczoraj zmarł, bo nawet po długich staraniach lekarzy nie udało się go uratować. Został zamordowany z powodu polityki. Młody fanatyk nie zgadzał się z tolerancją oraz liberalizmem, który pan Paweł wspierał. Jest to na prawdę straszna sytuacja, która popłamiła coś charytatywnego i a priori dobrego. W wyniku tego jednak zebrała się także duża fala solidarności z zamordowanym politikiem i jego demokratycznymi zdaniami. 

Příklady fašistických a nacistických tendencí, rasové nesnášenlivosti, xenofobie a dalších extremismů se bohužel v Polsku objevují stále častěji. Je to komplikované téma, do jehož analýzy se nebudu pouštět, jen bych touto cestou chtěla podpořit ty, kteří nedělní útok odsuzují, aktivně se připojili k masovým pietním akcím, stojí za Jurkiem Owsiakem, jenž se rozhodl zrezignovat ze své funkce vedoucího nadace WOŚP, a hlavně vyjádřit upřímnou soustrast rodině Pawła Adamowicze a celému Gdaňsku.

Co raz częściej pojawiają się w Polsce przykłady faszystowskich lub nazistowskich tendencji, rasowej nienawiści, ksenofobii lub innych ekstremizmów. To bardzo trudny temat i ja go nie będę analizowała. Chciałabym natomiast wesprzeć wszystkich potępiających niedzielny zamach, dołączywszych do pietnych wydarzeń, wspierających Jurka Owsiaka, który zdecydował zrezignować z swojej funkcji prezesa WOŚP i głównie złożyć kondolencje rodzinie Pawła Adamowicza oraz całemu Gdańskowi.

Jsem s Vámi!!

Jestem razem z Wami!!!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Secured By miniOrange