Osobní

První varšavská ochutnávka

Přiznejme se bez mučení, kdo z nás někdy slyšel jako popis Varšavy větu: „To je ale hrozně hnusný město!“? Já tedy rozhodně ano. A když jsem tento soud slyšela, neměla jsem ještě ani to nejmenší tušení, že právě sem mě osud zavane.

Na svém blogu bych se chtěla pokusit Varšavu poněkud očistit a rehabilitovat v očích těch, kteří o ní také slyšeli, popř. sami pronesli výše uvedené hodnocení. Rozhodně se nemá jednat o ódu, avšak o zprostředkování bezprostřední zkušenosti z mého pobytu a života zde.

Zároveň už jsem trochu unavená z toho, že se valná většina romantických knížek (ano, čtu romantické knížky s námětem mladé samostatné ženské hrdinky, její životní změny a lásky) odehrává v Paříži, Velké Británii nebo (ale to opravdu v malém množství) v Itálii. Jako by jiné město či země nemohlo být kulisou romantického příběhu.

.

Jelikož jsem svým založením romantická (někdo by řekl naivní) optimistka, přála bych si dokázat, že Varšava – právě tak jako Paříž – nabízí krásná zákoutí, která mohou dát povstat příběhům; že má kouzlo a ducha; že není jen prostou snůškou betonu a mnohoproudových ulic. Že je to místo, kde mohou žít víly.

Kromě míst a zákoutí, díky nimž vidím Varšavu jako krásnou, se budu také věnovat více či méně praktickým otázkám spojeným s životem Češky ve Varšavě.

Vítejte!!!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Secured By miniOrange