Záležitosti

11. listopad/a 2018

Letošní podzim se nese ve znamení staletých výročí, kromě Československa slaví i Polsko. Již jsem toto téma v průběhu roku na blogu zmiňovala několikrát, ale dnes nadešel den D.

Jesień tego roku oferuje sporo okazji do narodowego świętowania, oprócz Czechoslowacji oczywiście obchodzi setną rocznicę odzyskania niepodległości także Polska. W ciągu roku wspominałam o tym na blogu jiż kilka razy, ale właśnie dziś nadszedł ów dzień.

Právě dnes je Polsku 100 let.

Dziś Polska obchodzi setne urodziny!

Upřímně řečeno nemám žádný dobrý nápad na článek, asi jsem svou kreativitu dnes vyčerpala jinde.

Szczerze mówiąc nie wpadłam na fajny pomysł na wpis – najwyrażniej wykorzystałam dziś swoją kreatywność gdzie indziej, odczuwam jednak obowiązku napisać przynajmniej parę słów na ten temat.

Z plejády akcí, které jedenáctý listopad 2018 nabízí, jsem si nějak nedokázala vybrat, tak jsem slavnostního ducha dnešního dne uctila alespoň prozaicky, formou slavnostního typicky svatomartinského oběda: dala jsem si husí stehno.

Aczkolwiek oferta wydarzeń 11 listopada 2018 jest bardzo bogata, jakoś nie byłam w stanie sobie znaleźć tego właściwego i dlatego zdecydowałam uczcić uroczysty dzień świątecznym świętomarcinskim obiadem i zamówiłam udo gęsi.

Nicméně i tak cítím povinnost právě dnes alespoň pár slov zde uveřejnit. Příspěvek tedy bude dnes jen krátký a měl by představovat hlavně přání Polsku všeho nejlepšího do dalších let jeho svobodné existence!!

Generalnie bym głównie chciała życzyć Polsce wszystkiego najlepszego z okazji rocznicy i dużo sukcesu w następnych niepodległych latach!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Secured By miniOrange