Záležitosti

Vystavení numeru NIP

Jenom velmi krátce sděluji informaci k obdržení „numeru NIP”, který je potřebný kvůli práci. Jedná se (podle mého úsudku) o polskou variantu našeho DIČa. Zkratka NIP znamená: numer identyfikacji podatkowej, což doslovně znamená číslo daňové identifikace.

Pro získání tohoto čísla je potřebné vyplnit formulář NIP 7 (Numer NIP), který je volně dostupný na internetu, nebo v tištěné formě na finančním úřadě. (Tak jsem si pro sebe přeložila pojem Urząd skarbowy, který mi NIP vystavoval). Formulář se dá odeslat poštou na adresu úřadu, nebo doručit osobně.

Já jsem nevynechala možnost jít se podívat na zástupce polské byrokracie. Musím říct, že jsem byla až překvapená, jak hladce (tedy alespoň doufám, že mám vše v pořádku) všechno proběhlo.

Vyplněný formulář jsem odevzdala (ani jsem nemusela nic opravit!!), přiložila k němu kopii pasu, kterou jsem si nechala zhotovit za 0,5 zł na místě, a dostala instrukci si NIP za týden vyzvednout. Na přání je též možné si ho nechat zaslat poštou.

O týden později jsem se na úřad vypravila znovu, prožila si horkých pár minut, kdy úřednice nemohla můj formulář najít, ale nakonec vše dobře dopadlo a dostala jsem potvrzení o přidělení čísla NIP.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Secured By miniOrange